Škola noci 9 - Předurčená (překlad)

Předurčená - 6. kapitola (2/2)

2. srpna 2012 v 18:02 | Larkys.DellilahVšechno to horko, které cítil ve svém břiše - to horko, díky kterému mu bylo špatně a cítil se po něm tak zmatený, doslova vystřelilo z jeho dlaně. Dokonce to i viděl! Udeřilo to přímo do Shaylinina čela. Vydala tiché, překvapené "Oh!" a elegantně klesla k zemi.

No, věděl, že by se měl chovat jako drsnej upír, zmizet ve stínu a vrátit se zpět do Školy noci, nechat mládě, aby si tu cestu našlo samo. Charon mu řekl, že tak se to dělá. Nebo alespoň že takhle se to dělá v moderním světě.

Erik přemýšlel, že se vypaří. Dokonce začal ustupovat a pak Shaylin zvedla hlavu. Spadla do světla, takže jí bylo vidět do tváře. Vypadala naprosto dokonale! Její plné růžové rty vykouzlily překvapený úsměv a ona mrkala, jakoby se snažila pořádně rozkoukat. Kdyby nebyla slepá, přísahal by, že se na něj dívá těma svýma obrovskýma černýma očima. Její bledá kůže byla bezchybná a uprostřed jejího čela se zdálo, že její nová značka září jasně rudou barvou.

Rudou?

Předurčená - 6. kapitola (1/2)

2. srpna 2012 v 17:52 | Larkys.DellilahErik

Pomalu šel do třídy, kde se vyučovala hodina dramatu a opravdu hodně si přál, aby místo do učebny právě teď velkolepě vstupoval na natáčení filmu v L.A., Novém Zélandu, Kanadě... Sakra! Byl by radši kdekoliv jinde, jen ne v Oklahomské Tulse! Také ho zajímalo jak se z nejžhavějšího mláděte na škole a druhého Brada Pitta - tedy podle hlavního castingového agenta pro upíry v L.A. - stal profesor dramatu a stopař.

"Zoey," zamumlal si Erik sám pro sebe. "Všechno začalo jít z kopce ode dne, kdy jsem ji potkal."

Za chvilku se ale kvůli tomu, co řekl, začal cítit mizerně. Zoey mu vážně nevadila. Tak nějak byli i přátelé. To s čím měl problém byly všechny ty divné věci, které se kolem ní děly. Ona je naprostej magnet na šílenosti, pomyslel si. Nebylo divu, že se rozešli. Erik na tyhle věci prostě nebyl.

Přetřel si dlaň své pravé ruky.

Několik mláďat kolem něj spěchalo, tak se po jednom natáhnul a chytil jej za kostkovanou školní uniformu. "Hej, co ten spěch a proč nejste ve třídě?" Erik se na mládě zlostně zamračil. Více spíš kvůli tomu, že byl naštvaný, protože zněl jako jeden z těch učitelů, než že by ho zajímalo kam vlastně mláďata běží.

Erik se začal tvářit ještě více nepříjemně a mládě se přikrčilo.

"Něco se děje. Nějaký boj, nebo tak."

Předurčená - 5. kapitola (2/2)

12. ledna 2012 v 17:07 | Larkys.DellilahUcítila jsem, jak živel zareagoval, kroužil kolem mě a Stevie Rae společně s jejím vlastním živlem, Zemí. Stejně, jakoby házela velký míč, Stevie Rae pozvedla ruce hodila zářící zelenou hradbu, a Refaima tak před tím stvořením chránila.

To stvoření narazilo do zelené zdi a spadlo na záda. Stevie Rae se postavila pevně, rovně a pyšně vedle Refaima. Vzala ho za ruku. Svou druhou ruku zvedla a když se tvor snažil vstát, kývla rukou k zemi a řekla: "Ne! Zůstaň dole." Vlna zářivé zelené ho přitisknula k zemi.

"Dost!" řekla Neferet a ke stvoření přešla. "Aurox tu není nepřítelem. Okamžitě ho pusť."

"Ne pokud bude chtít napadnout Refaima," řekla Stevie Rae. Otočila se a zeptala se Draka, "byl Refaim s těma krakounama spolčenej?"

Aniž by se Drak na Refaima podíval, řekl, "mluvil s nimi, ale s nimi nezaútočil."

"Oni neútočili!" Řekl Refaim. "Byli tu, aby mě viděli - nic víc. To on na ně zaútočil!"

Předurčená - 5. kapitola (1/2)

12. ledna 2012 v 17:05 | Larkys.Dellilah
Rozhodla jsem se překládat, z vlastní vůle a ve svém volném čase, knihu Škola noci 9 - PŘEDURČENÁ. Překlady budu zveřejňovat na tomto blogu.
Poslední, co bych chtěla říci je, že tohle je pouze amatérský překlad a rozhodně jej nesrovnávám s kvalitou překládané knihy. Jak už jsem jednou napsala, dělám to z vlastní vůle a jen proto, že mě překládání baví.Refaim

"Proč tu jste?!" Zakřičel Refaim na tři krakouny, kteří seděli nad ním. Rychle se rozhlédnul kolem sebe. Kdyby měl čas, vydechnul by úlevou, že zrovna tahle část areálu zůstala prázdná, protože všechna mláďata už jsou ve třídách na druhé hodině. "Musíte odejít, předtím, než vás někdo uvidí," řekl mnohem klidnějším hlasem.

"Refaime? Jak?"

Ačkoliv tam byli tři krakouni, mluvil jen jeden z nich. Samozřejmě, že Refaim okamžitě Nisroce poznal, byl to jeden z jeho bratrů, který byl více jako člověk.

"Vybral jsem si cestu Nyx. Bohyně mi odpustila a přijala mě a potom mi dala zcela lidskou podobu." Refaim si nebyl jistý, proč nedodal 'přes noc'. Ale byl si naprosto jistý, že všechno, co Nisrocovi řekne, bude hlášeno otci.

"Odpuššštění? Proč?"

Refaim se díval na svého bratra, téměř pohlcen lítostí. Neuvědomuje si, že je i jiná cesta než ta, kterou ho vede náš otec a nepochopí, že to co pro Kalonu dělá, je špatné.

"Nisrocu, když jsme -" Refaim se odmlčel. Ne, pomyslel si, smím mluvit jen za sebe. "Když jsem ubližoval ostatním, když jsem zabíjel, plenil a bral si všechno co jsem si přál jen proto, že jsem mohl - to bylo špatně."

Nisroc naklonil hlavu na stranu. Jeho další bratři, ti dva bezejmenní, tiše a neklidně zasyčeli.

Nakonec jeho bratr řekl: "Otec nedává nesssprávné příkazy."

Refaim zavrtěl hlavou. "Dokonce i otec se může mýlit." Zhluboka se nadechl a dodal, "a dokonce i vy si můžete vybrat jinou cestu."

Jeho dva bezejmenní bratři přestali syčet a šokovaně se na něj zadívali. Nisroc přimhouřil své šarlatově zbarvené lidské oči. "To ona ti tohle provedla. Ta žena. Přesssně jak otec řekl!"

Předurčená - 4. kapitola (2/2)

10. ledna 2012 v 0:44 | Larkys.Dellilah"Dobrá tedy. Je rozhodnuto. Tulská Škola noci bude zaměstnávat místní lidi. Refaim, červená mláďata a Zoeyina skupina studentů budou chodit do Školy noci v Tulse a ve dne budou odpočívat v tunelech pod skladištěm. Promluvím si s městskou radou Tulsy o koupi skladiště."

"A co postavení Zoey coby královny a loajalita skladiště mě a této Škole noci?" Zeptala se Neferet.

Zadržela jsem dech.

"Jak jsem již rozhodla, toto budu konzultovat s Nejvyšší radou. Až do rozhodnutí bude Tulské skladiště rozšířením Školy noci."

"A tak jsem stále jejich Velekněžkou," řekla Neferet.

Stevie Rae si odkašlala. Naše oči se k ní otočily. "Nechci aby to vyznělo nějak špatně, nebo tak něco, ale pokud nebude Zoey prohlášena královnou a my budem muset mít Velekněžku, já jsem další na řadě. Má červená mláďata potřebují někoho, kdo by jim porozuměl. A to jsem já. Tak nás klidně nazývejte rozšířením Školy noci, pokud chcete, ale jestli nad námi má být Velekněžka, pak to budu já."

"Toto je opodstatněná poznámka, mladá kněžko," řekla Duantia bez zaváhání, což mě přivedlo k závěru, jestli na tento nápad ze strany Stevie Rae nečekala.

"Stevie Rae, dokud se záležitost se Zoey Redbirdovou nevyřeší, budeš jednat jako Velekněžka skladiště, které se stalo rozšířením Školy noci v Tulse."

"Děkuji Vám, madam," řekla Stevie Rae. "A nechtěla jsem, aby to znělo neuctivě."

Duantiiny ostré rysy změkly když se usmála. "Nezněla jsi neuctivě. Zněla jsi jako Velekněžka. Teď, když už nejsou k dispozici žádné další položky jednání, půjdu informovat ostatní členy Nejvyšší rady o těchto událostech a rozhodnutích."

Předurčená - 4. kapitola (1/2)

10. ledna 2012 v 0:43 | Larkys.Dellilah
Rozhodla jsem se překládat, z vlastní vůle a ve svém volném čase, knihu Škola noci 9 - PŘEDURČENÁ. Překlady budu zveřejňovat na tomto blogu.
Poslední, co bych chtěla říci je, že tohle je pouze amatérský překlad a rozhodně jej nesrovnávám s kvalitou překládané knihy. Jak už jsem jednou napsala, dělám to z vlastní vůle a jen proto, že mě překládání baví.
Zoey

Tak jo, já vím, že jsem teenager a tak, ale Skype totálně nepobírám. Vlastně sem tak trochu blb na všechny tyhle technologický hračičky. Výběr lidí do kruhu - jo. Komunikování s kterýmkoli z pěti živlů - určitě. Synchronizace mého iPhone s novým počítačem - hm, pravděpodobně ne. Hlava mě rozbolela, jenom když jsem pomyslela na twitter a navíc mi všechno tohle připomnělo, jak moc mi chybí Jack.

"Neni to tak těžký. Musíš na to jen kliknout." Karamisha se natáhla přes moje rameno a popadla myš. "A ještě tohle a je to. Jsme připojení a už i kamera funguje."

Vzhlédla jsem nahoru, abych se podívala na Stevie Rae a všimla jsem si, jak na mě všichni ostatní, včetně Draka, Lenobie a Erika, zírají.

Alespoň Stevie Rae se usmála a řekla, "levou zadní."

"Co přesně má znamenat-" Začal Drak, ale Neferetin vstup do místnosti ho přerušil. A naštěstí v té samé chvíli zazněl, prostřednictvím Damianova notebooku, jasný a silný hlas hlavní představitelky Nejvyšší upíří rady.

Předurčená - 3. kapitola (2/2)

12. prosince 2011 v 16:04 | Larkys.Dellilah


Refaim se vrátil zpět do přítomnosti, když uslyšel, jak profesorka volá jeho jméno.

"Ano?" Odpověděl svým vlastním tázacím tónem.

Neusmála se na něj, ale také ho nijak nezesměšnila a nenapomenula. Prostě jen řekla: "Ptala jsem se, co si myslíš, že znamená citace ze strany sedm. Tu, kde Montag říká Clarisse, že její tvář je jako 'křehký, mléčný křišťál' a 'podivně příjemné, vzácné a něžně lichotivé světlo svíčky.' Co myslíš, že se Bradbury snaží těmito popisy Clarisse říct?"

Refaim byl naprosto ohromen. Profesorka mu položila otázku. Jako kdyby byl jen další normální, snící mládě. Byl nervózní, otevřel ústa a vyhrkl první věc, která mu přišla na mysl.

"Myslím si, že se té dívce snaží říct, jak jedinečná. Uvědomuje si, jak výjimečná je a také si uvědomuje její hodnoty."

Profesorka Penthasilea pozvedla obočí a na jeden příšerný úder srdce si Refaim myslel, že se mu vysměje.

"To je zajímavá odpověď, Refaime. Možná, že kdyby si svou mysl zaměstnával více knihou a méně jinými věcmi, tvá odpověď by mohla být přímo neuvěřitelná," poznamenala suchým, věcným hlasem.

Předurčená - 3. kapitola (1/2)

12. prosince 2011 v 15:56 | Larkys.Dellilah
Rozhodla jsem se překládat, z vlastní vůle a ve svém volném čase, knihu Škola noci 9 - PŘEDURČENÁ. Překlady budu zveřejňovat na tomto blogu.
Poslední, co bych chtěla říci je, že tohle je pouze amatérský překlad a rozhodně jej nesrovnávám s kvalitou překládané knihy. Jak už jsem jednou napsala, dělám to z vlastní vůle a jen proto, že mě překládání baví.
Kalona

Nemusel letět dlouho, aby své syny našel. Kalona následoval vlákno, které ho pojilo se svými potomky. Mé věrné děti, pomyslel si, když kroužil nad zalesněnými kopci v místech, kde byla Tulsa méně osídlená a zem tam byla zalesněná tak, jak je jen kousek na jihozápadě Tulsy. U té nejvyšší části hřebenu se Kalona snesl k zemi, snadno se vyhýbal silným větvím, které byly holé, a postavil se doprostřed malé mýtiny.

Okolo něj byli ze stromů vytvořeny tři stavby, nebyly udělány úplně perfektně, ale i tak vypadaly velice pevně. Kalonův ostrý zrak okny staveb zahlédl, jak jeho směrem září šarlatové oči.

Rozevřel svou náruč. "Ano, moji synové, vrátil jsem se!" Zvuk křídel byl balzám pro jeho duši. Vystoupili z chatrčí a klekli si kolem něj, uctivě se skláněli. Kalona je spočítal - sedm.

"Kde jsou ostatní?"

Všichni krakouni se neklidně pohnuli, ale jen jedna tvář se mu podívala do očí a jen jeden hlas zasyčel odpověď.

"Ssskrývají se."

Předurčená - 2. kapitola (2/2)

7. prosince 2011 v 17:39 | Larkys.Dellilah"Myslím že 'říct o' není to pravé, co by to vystihovalo. Máš s sebou notebook, že jo?" Zeptala jsem se.

Damien poklepal na svůj batoh, který měl přes rameno. "Samozřejmě. Mám ji ve své brašně."

"Batoh," řekla Shaunee.

"Jen tak dodáváme," řekla Erin.

"Je to evropská brašna," prohlásil Damien pevně.

"Ať už to je cokoliv, jsem ráda, že to znamená, že máš notebook s sebou." Řekla jsem předtím, než se ti tři začali hádat. "Máš na tom stáhnutý Skype, ne?"

"Ano," řekl.

"Dobře. Půjčím si ho na zasedání rady, pokud ti to nevadí."

"Žádný problém," prohlásil Damien a tázavě pozvednul obočí.

"Co tě napadlo?" Stevie Rae se zeptala za něj.

Předurčená - 2. kapitola (1/2)

7. prosince 2011 v 17:37 | Larkys.Dellilah
Rozhodla jsem se překládat, z vlastní vůle a ve svém volném čase, knihu Škola noci 9 - PŘEDURČENÁ. Překlady budu zveřejňovat na tomto blogu.
Poslední, co bych chtěla říci je, že tohle je pouze amatérský překlad a rozhodně jej nesrovnávám s kvalitou překládané knihy. Jak už jsem jednou napsala, dělám to z vlastní vůle a jen proto, že mě překládání baví.

Tento díl byl na překlad dost náročný a to hlavně kvůli své délce (8 stránek wordu). Samozřejmě, že chodím do školy, takže dřív se to vážně přeložit nedalo.. každopádně si druhý díl užijte :)Zoey

"Mikrobus? To jako fakt?" Zmohla jsem se jen na kroucení hlavou a dívala jsem se na tu příšernou žlutou věc, na které bylo černým písmem napsáno ŠKOLA NOCI.

"Chci říct... je to fakt super, že to Thanatos zařídil tak rychle a jsme schopni se dopravovat do školy, ale mikrobus?"
"Ségra! Poslali nám pěkně dementní autobus!" Řekla Erin a zachichotala se.

"Ségra, tohle je vážně špatný," řekla Shaunee.

"Já vím, ségra. Nemůžu uvěřit, že Neferet je tak kurevsky zlá a poslala nám tenhle dementní autobus," pokračovala Erin.

"Ne, nemyslela jsem, že Neferet je špatná. Myslela jsem, že je špatný říkat dementní," vysvětlila Shaunee a obrátila oči v sloup.

"Myslím, že Shaunee má pravdu a měli byste zvážit rozšíření své slovní zásoby. Slova jako dementní a zlý používáte příliš často; nezní to hezky," řekl Damien.

Shaunee, Erin, Stevie Rae, Refaim a já jsme na Damiena vytřeštili oči. Věděla jsem, že všichni přemýšlíme nad tím, jak dobré je slyšet Damiena znovu mluvit o slovní zásobě, ale nechtěli jsme nic říkat, protože jsme se báli, že by se rozbrečel a upadnul zpět do deprese, která ho od Jackovi smrti stále pronásledovala.
 
 

Reklama